
Moje wykształcenie:
-
szkolenie kwalifikacyjne TUS prowadzone przez K. Mierzejewską i M. Godlewską
-
Akademia Trenerów Meritum
-
Racjonalna Terapia Zachowania - Pracownia RTZ Agnieszka Hottowy
-
Warsztat rozwojowy pedagogiki Gestalt: "W stronę współrodzicielstwa i wiosek więzi" prowadzony przez Joannę Łucję Cichoń i Przemysława Różańskiego
-
studia podyplomowe: Stosowana Analiza Zachowania - Uniwersytet SWPS
-
studia podyplomowe: Pedagogika specjalna. Edukacja i wspomaganie osób z autyzmem, zespołem Aspergera - Instytut Studiów Podyplomowych
-
studia doktoranckie - Uniwersytet Śląski w Katowicach
-
studia magisterskie: pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną - Uniwersytet Śląski w Katowicach
-
szkolenie nadające kwalifikacje mediatora zgodne ze standardami szkolenia mediatorów zawartymi w załączniku do Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 maja 2001r.– Centrum Szkoleń Prawnych
Ania Krawczyk-Ziółkowska (dawniej Zalewska)
Trenerka Umiejętności Społecznych
Założycielka Pracowni Pedagogicznej
Jestem certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych, doktorem nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, pedagogiem resocjalizacyjnym oraz mediatorem.
Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu nauczania dzieci w spektrum autyzmu, a także Stosowaną Analizę Zachowania w Uniwersytecie SWPS.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w latach 2016-2019 w Ośrodku Mediacji Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż, gdzie zajmowałam się pracą z rodzicami doświadczającymi kryzysu rozstania, a także od 2018 do 2023 roku pracując w szkole podstawowej, gdzie prowadziłam zajęcia rewalidacyjne oraz współorganizowałam kształcenie dzieci w spektrum autyzmu. Przez Kilka miesięcy współpracowałam z Centrum Terapii Behawioralnej w Gliwicach, gdzie uczyłam się podstaw terapii behawioralnej.
Od 2021 roku prowadzę prywatnie Trening Umiejętności Społecznych, który obecnie jest moją główną działalnością zawodową, poddawaną regularnej superwizji. Od września 2024r. współpracuję z OLR Kamieniec, prowadząc TUS dla dzieci z oddziału psychiatrii.
Organizując zajęcia czerpię inspiracje nie tylko z klasycznego podejścia Goldsteinowskiego - korzystam z koncepcji Porozumienia bez Przemocy, Pozytywnej Dyscypliny, Teorii Poliwagalnej, Stosowanej Analizy Zachowania oraz podejść z zakresu trzeciej fali behawioryzmu. Staram się wprowadzać elementy pracy z ciałem i psychoedukację, a przede wszystkim dbam o relacje, jakie nawiązują się między osobami w grupie.